MARTECH Marek Kuśmierski.
Instalacje grzewcze.
Instalacje sanitarne.
Ogrzewanie podłogowe.
Description slide 5.
Description slide 6.
Description slide 7.
Description slide 8.

Modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej, zimnej  wody użytkowej i cyrkulacji.

Administrator DOM NAD ODRĄ ul. Obotrycka  15a-15b-15c-15d-15e Dwadzieścia dwa piony. Rok realizacji 2013

Budowa nowej instalacji z rur polipropylenowych poziomy w piwnicach trwa około 1,5 miesiąca i układa się obok starej  stalowej instalacji ciepłej wody użytkowej, zimnej  wody użytkowej i cyrkulacji.

Nową instalację ciepłej wody użytkowej , zimnej  wody użytkowej i cyrkulacji  z rur polipropylenowych poziomy w piwnicach poddaje się próbie na ciśnienie 9 bar czas 24 godzin , płukaniu i dezynfekcji. Po pozytywnych próbach nową i starą instalacje przepina się do węzła od tej pory pracują obie instalacje.

Kolejnym etapem wymiany instalacji są piony w mieszkaniach. Wycinamy stare stalowe rury w szachtach a w ich miejsce montujemy nowe rury polipropylenowe i przepinamy do instalacji poziomej w piwnicy (do zaworów pod pionowych c.w.u.-z.w.u.i cc.). Wymiana wszystkich pionów skutkuje rozłączeniem stalowych poziomów z węzła i demontażem rur.

Ważna jest prawidłowa izolacja rur polipropylenowych

Materiał polipropylen użyty do wytworzenia rur i kształtek  charakteryzuje się dużą izolacyjnością cieplną ( współczynnik przewodności cieplnej wynosi 0,15 W/mK, podczas gdy dla stali 58,2 W/mK a dla miedzi 419,9 W/mK). Pomiary wykazały, że np. przy temperaturze medium ok 70ºC, temperatura powierzchni rur polipropylenowych jest niższa o 20ºC niż dla rur stalowych. Straty ciepła nieizolowanych rur polipropylen w instalacjach ciepłej wody oraz centralnego ogrzewania są niewielkie. Jednak według obowiązujących przepisów rurociągi w tych instalacjach powinny być izolowane. Nasza firma w szachtach na ciepłą wodę i cyrkulację zakłada izolacje polietylenową grubości  13mm a na zimną 9mm natomiast poziomy rur w piwnicach izolacje PUR o gr. 20mm.

Zawadzkiego 74 80 Instalacja wodna z polipropylenu
Martech

Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul Zawadzkiego 74 - 80 wykonano instalację ciepłej, zimnej wody użytkowej i cyrkulacji z rur polipropylenowych i izolacją termiczną otuliną z pianki poliuretanu w płaszczu osłonowym z folii PVC.  Inwestycję zakończono 12.12.2014

Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies), które wykorzystywane są do poprawnego działania strony.

  Akceptuję ciasteczka dla tej strony.