MARTECH Marek Kuśmierski.
Instalacje grzewcze.
Instalacje sanitarne.
Ogrzewanie podłogowe.
Description slide 5.
Description slide 6.
Description slide 7.
Description slide 8.

 

INSTALACJE CENTRALNEGO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO I GRZEJNIKOWEGO

 

Grzejniki panelowe zasilane od doługrzejniki panelowe jedno i dwu płytowe

 

Grzejniki panelowe zasilane z dołu V jedno i dwu płytowe.Instalacja rozprowadzana szeregowo.

instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody

W środkowej części fotografi widać kolektor instalacji centralnego ogrzewania podłogowego z podmieszaniem.

Po prawej stronie wykonano kolektor z zaworami odcinającymi - powrót dolny kolektor - zasilanie górny kolektor centralnego ogrzewania grzejnikowego (cztery grzejniki).

Po lewej zasilanie ciepłą wodę użytkową u góry i zimną wodę u dołu (zlewozmywak w kuchni , umywalka w łazience , wanna , WC , pralka.)

 

 

Rozprowadzenie kolektorem pozwala zamknąć każdy grzejnik czy płytę grzewcza podłogówki pozwala wysterować odpowiednią temperaturą i przepływem w taki sposób aby uzyskać żądany efekt. Zimna i ciepła woda użytkowa jest zasilana z kolektora i ma własny zawór odcinający.

Zaletą centralnego rozprowadzenia wody sanitarnej i grzewczej jest;

a)redukcja ilości połączeń – bez złączek pod posadzką.

b)szybki i łatwy montaż

c)niezależność poszczególnych obiegów

d)możliwość odłączenia każdej gałęzi celem naprawy lub wymiany

 

e)stabilizacja hydrauliczna instalacji 

 

 

centralne ogrzewanie podłogowepodłogówka

 

 

podłogówka z rur alu pex

Centralne ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe możliwe jest dzięki zastosowaniu kolektorów rozprowadzających czynnik grzewczy.

 

Na końcu korytarza widać grzejnik panelowy V zasilany od dołu.

 

STEROWANIE CENTRALNYM OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM

Kolektor ogrzewania podłogowego

 

 

Sterownik pompowy nastawiony na temperaturę np. 45 st C ma włączać pompę obiegową  po osiągnięciu 45 st C i pracować tak długo aż temperatura wody się obniży 

W lewym dolnym rogu widać głowicę termostatyczną do nastawy temperatury zładu a zakres nastaw od 30 st C do 55 st C . Głowicą można ustawić granicę temperatury jaka ma wpłynąć do kolektora. Po osiągnięciu nastawionej temperatury głowica termostatyczna poprzez zawór zamyka przepływ wody grzewczej a pompa pracuje tak długo aż się obniży temperatura wody grzewczej. Po spadku temperatury otwiera się zawór i wpływa cieplejszy czynnik (zład) i proces się powtarza.

 

Po prawej stronie na kolektorze są przepływomierze, którymi musimy wyrównać  przepływ wody grzewczej jednakowy dla wszystkich pętli bez względu na jej długość. Kręcimy w prawo lub w lewo i obserwujemy pływaki, które muszą ustawić na jednakowej wysokości przy pracującej pompie obiegowej.  

rozdzielacz podłogowy

 

rozdzielacz na profilu 1" do ogrzewania podłogowego z zaworami do

 

siłowników i przepływomierzy z grupą pompową.

 

Nowo wybudowany budynek wielorodzinny .wykonanie sieci wodnej i kanalizacyjnej wraz z przyłączeniem budynku do sieci miejskiej.wyposażenie w instalację wodno – kanalizacyjną i centralnego ogrzewania oraz instalację gazową do kurka przed budynkiem .montaż 4-ch pieców gazowych z wkładani kominowymi.

Deweloper graz sp. Jawna rok realizacji 2006

Nowo wybudowany budynek wielorodzinny .wykonanie sieci wodnej i kanalizacyjnej wraz z przyłączeniem wodnym i kanalizacyjnym budynku do sieci miejskiej.wyposażenie w instalację wodno – kanalizacyjną i centralnego ogrzewania oraz instalację gazową do kurka głównego. Montaż 6-u pieców gazowych dwufuncyjnych z komorą zamkniętą z wkładani kominowymi.

Deweloper graz sp.jawna rok realizacji 2010-2011

Nowo powstały zespół domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. wykonanie sieci wodnej i kanalizacyjnej do 24-ch domków wraz z przyłączami domowymi. Budowa sieci deszczowej tranzytowej o średnicy dn 500 mm z rur pe pragma firmy pipe life wraz z odprowadzeniem deszczówki z dachów. Wyposażenie w instalację wodno – kanalizacyjną i centralnego ogrzewania (w 4 domkach ogrzewanie podłogowe a w jednym instalacja ciepłej wody pozyskiwana ze słońca – solary) oraz instalację gazową wraz z przyłączam z licznikiem gazowym na zewnątrz. Montaż 20-u pieców gazowych dwufunkcyjnych z wkładani kominowymi.

Deweloper graz sp.jawna rok realizacji 2008 – 2010.

Nowo wybudowane domki jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Wykonanie sieci wodnej i kanalizacyjnej do 24-ch domków wraz z przyłączami domowymi.wyposażenie w instalację wodno – kanalizacyjną i centralnego ogrzewania oraz instalację gazową wraz z przyłączam z licznikiem gazowym na zewnątrz.

Deweloper graz sp.jawna rok realizacji 2005 – 2006.

Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies), które wykorzystywane są do poprawnego działania strony.

  Akceptuję ciasteczka dla tej strony.