MARTECH Marek Kuśmierski.
Instalacje grzewcze.
Instalacje sanitarne.
Ogrzewanie podłogowe.
Description slide 5.
Description slide 6.
Description slide 7.
Description slide 8.

Wiele budynków przed wojną posiadały centralne ogrzewanie na dzień dzisiejszy ogrzewanie grawitacyjne jest mało ekonomiczne z powodu grubych rur słabej izolacji dlatego wspólnoty mieszkaniowe decydują się na modernizację instalacji. Podczas wymiany starych rur i armatury uzbierało się sporo eksponatów.

 

Firma GRAZ zleciła przełączenie budynku mieszkalnego do istniejącej kanalizacji ogólnospławnej w ulicy Konopnickiej. Z Niemieckich planów wynikało iż na kolektorze budowniczowie z 1886 roku pozostawili zakorkowany otwór do przyłączenia budynku na posesji. ZWiK przekazał ksero planów i nakazał odszukanie i włączenie się w ten otwór. Kopanie w ulicy ponad trzy metry głęboko dało efekt.

 Otwór przykryty betonowym deklem (coś w rodzaju autokitu) o średnicy Dn 160mm a kolektor wykonany z betonu Dn 400mm – pierwsza myśl spotkanie po latach.

Firma GRAZ zleciła włączenie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych do istniejącej kanalizacji w ul. Dąbrowskiego. Kanał ogólnospławny wymurowany z cegły w kształcie owalnym o wysokości 1,8m podczas deszczu wypełnia się do samej góry wodą. Oczywistą sprawą było że termin wykonania prac przyłączeniowych musi pokrywać z dniami bez deszczu.

Dostaliśmy pozwolenie od właściciela kanału na włączenie w miejsce starego przyłącza albo przez wiercenie wiertnicą koronkową ścian o grubości ponad 0,7m . Weszliśmy do kanału i odszukaliśmy stary odpływ o średnicy 200 mm.

Przyłączając budynek mieszkalny wielorodzinny do istniejącej kanalizacji sanitarnej na ul. Czesława podczas kopania natrafiliśmy na drugą ulicę ułożoną z kostki brukowej na głębokości 1m i solidne fundamenty domu prawdopodobnie jednorodzinnego.

Prywatna osoba w 1993 r. zleciła firmie demontaż starego i montaż nowego piecyka gazowego ciepłej wody użytkowej. Wielkie zdziwienie mnie ogarnęło gdy na ścianie zobaczyłem piec gazowy na gaz koksowy jeszcze przed wojenny.

Prosta zasada działania rurką u dołu przez wywiercone otwory wypływał gaz i ogrzewał t/z gruchę. Spaliny pozostawały w pomieszczeniu i wypływały wentylacją. 40cm x 50cm.

 

Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies), które wykorzystywane są do poprawnego działania strony.

  Akceptuję ciasteczka dla tej strony.